Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/mkravch/public_html/sape/sape.php:2171) in /home/mkravch/public_html/wp-content/advanced-cache.php on line 121

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/mkravch/public_html/sape/sape.php:2171) in /home/mkravch/public_html/wp-content/advanced-cache.php on line 122
Принципи успішного грудного годування - Алкоголь і годування грудьми

« Живлення годуючої мами   |   Школа грудного вигодовування »

Кровотворення. У великих дозах алкоголь надає пригноблюючий вплив на кровотворення, проте червоне вино в невеликих дозах сприяє кровотворенню.
Речовини (антоциани і катехини), що містяться в червоних терпких винах, здатні утворювати з деякими радіонуклідами нерозчинні комплекси, що виводяться потім з організму, що в деякій мірі захищає людину від радіаційного опромінювання.
При цьому радіаційний фон, що має місце в більшості населених пунктів, нешкідливий для жителів, і значна токсична дія алкоголю на печінку ставить під сумнів антирадіаційні властивості червоних вин.

Невірно і існуюча думка про те, що пиво сприяє утворенню молока. Алкоголь пригнічує лактацію, і чим вище доза, тим сильніше цей ефект. Дослідження на тваринах показали, що алкоголь зменшує кількість молока і може надати молоку неприємному смаку.

Вживання алкоголю під час грудного вигодовування може позначитися на розвитку моторики у дитини, причому дія тим сильніше, чим більше дози алкоголю. З цих причин мамам треба утримуватися від вживання алкоголю на час годування грудьми. Розумний запобіжний засіб - не годувати дитини грудьми раніше, ніж через 3 години після вживання алкогольних напоїв.

не Можна не згадати ще про один аспект вживання алкоголю. Після ухвалення декількох доз збільшується час реакції на ті або інші подразники. Оскільки немовля вимагає невсипущого контролю, це особливо актуально.
Мама малюка винна завжди швидко реагувати на його дії (спроби встати в колясці, дотягнутися до небезпечних предметів і місць), а збільшення часу реакції може привести до того, що мама не зуміє вчасно підтримати малюка, що може спричинити за собою травми немовляти. Порушення координації рухів також сприяє підвищенню вірогідності травматизму.

Тому кожній мамі варто подумати, що для неї важливіше: декілька годинників задоволення після келиху вина або кухля пива - або здоров′я, а то і життя її дитини.


Tags: , , , , , ,

Принципи успішного грудного годування


Схожі записи